WARSZTATY

JESIENNE SOS dla zdrowia i umysłu
12.12.2020

Spędź z nami wyjątkowe popołudnie! Popraktykujemy z oddechem i jogą oraz poddamy się kojącym wibracjom leczniczych mis i gongów tybetańskich. Możliwy jest udział tylko w praktyce jogi lub sesji gongów.
 
PLAN WYDARZENIA:
17.00 – 18.00 – Włodzimierz Łagodzki – ćwiczenia oddechowe
18.00 – 18.15 – przerwa
18.15 – 19.30 – Włodzimierz Łagodzki – maha joga
19.30 – 19.45 – przerwa
19.45 – 20.45 – Ewa Majerska – sesja gongów i mis tybetańskich
 
***
10 pierwszych osób dostanie po warsztacie płytę DVD z filmem “POWITANIE SŁOŃCA”. Dla pozostałych osób nagroda pocieszenia. „Powitanie Słońca” to intrygujący dokument o podążaniu za jogą przez kultury i kontynenty. Reżyser Stephane Haskell wyrusza w kilkuletnią podróż, odwiedzając miejsca, które pewnie nie przyszłyby nikomu do głowy w kontekście jogi. W swoim filmie pokazuje jak dużą rolę joga odrywa w życiu różnych osób oraz jej uzdrawiającą siłę.
***
 
ĆWICZENIA ODDECHOWE:
Rozpoczniemy krótką medytacją wprowadzającą do ćwiczeń. Wolny i delikatny oddech pomaga zachować spokój i pogłębić wydolność. Dlatego wykonamy szereg ćwiczeń prowadzących do uregulowania i spowolnienia oddechu: oddech naprzemienny, ustopniowany, rozgrzewający, wychładzający, będziemy prowadzić energię w ciele i pracować z wyobraźnią.
 
MAHA JOGA:
Zajmiemy się starożytną metodą jogi: Patańdźali praktykował właśnie maha jogę. Jest to radosna, odmładzająca forma jogi, która poprzez koordynację i integrację na poziomach fizjologicznym i mentalnym wzmacnia system immunologiczny, harmonizuje układ hormonalny, dając zdrowie i siłę.
Charakteryzuje się stałymi, dynamicznymi sekwencjami asan. W astanga jodze wszystko jest ściśle określone: kolejność, sposób wejścia i wyjścia z pozycji, czas trwania w pozycji. Nie ma żadnych przerywników. Pozycje są połączone ze sobą za pomocą oddechu ujjayi. Oddech ten to rodzaj podstawowej pranajamy.
Dynamika maha jogi doskonale przygotowuje układ nerwowy i powięziowy do wykonywania bardziej zaawansowanych asan, pozwala stopniowo rozwijać się w jodze i robić stopniowe postępy w praktyce. Praktyka maha jogi jest korzystna na każdym etapie zaawansowania w jodze.
 
Prowadzący: Włodzimierz Łagodzki – uczy jogi od ponad 20 lat. Zawodowo realizował się także jako filozof, tłumacz, redaktor naukowy i merytoryczny. Jego obecne podejście do jogi jest wynikiem długotrwałych studiów jogi oraz praktyk różnych ścieżek jogi u mistrzów indyjskich.
 Zaadaptował
i dopracował unikalny system maha jogi polegający na ćwiczeniach koordynujących uwagę, oddech i ruch ciała, dających w efekcie stan głębokiego odprężenia i wyciszenia. Naucza także I i II serii astanga jogi. Joga jest dla niego umiłowaniem mądrości i mądrością miłowania, dążeniem i osiągnięciem, formą i wypełnieniem.
Jest wybitną postacią w świecie jogicznym, osobą z wielką pasją do praktyki i uczenia do jogi, zawsze z otwartym sercem dzieli się swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem.
 
SESJA RELAKSACYJNA GONGÓW I MIS TYBETAŃSKICH:
Terapia dźwiękami to część starożytnej sztuki lekarskiej znanej od pięciu tysięcy lat. U podstaw masażu dźwiękiem stoi dawne przekonanie, że odpowiedni dźwięk oddziałuje harmonizująco na każdą komórkę ciała, przywracając jej prawidłową częstotliwość. To częstotliwość właściwa dla stanu, gdy czujemy się zdrowi, szczęśliwi i żyjemy w zgodzie z sobą, często zakłócana przez codzienny stres.
Prowadząca:
Ewa Majerska, absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, autorka artykułów i audycji radiowych na temat muzykoterapii. Od 2013 roku zajmuje się propagowaniem jogi w Polsce.
 

CO ZYSKASZ BIORĄC UDZIAŁ W WYDARZENIU ?
– spokój i wzmocnienie
– lepszą koordynację ciała
– rozluźnienie i relaks
– oczyszczenie umysłu z negatywnych emocji
– czas tylko dla Ciebie

 
CENA :
CAŁOŚĆ : 140 zł
ĆWICZENIA ODDECHOWE I MAHA JOGA: 110 zł
GONGI i MISY: 60 zł
 
MIEJSCE:  JOGA ŻOLIBORZ,
ul. Rydygiera 19d, domofon 1313, I piętro
 
TERMIN: 12 grudnia, godz. 17.00 – 20.45
 
KUP TUTAJ  (proszę kliknąć w kafelek z zajęciami w grafiku)
 
Informacje: tel. 732 999 400
a.kunicka@joga-joga.pl
 
CO ZABRAĆ:
– własną matę (lub można nabyć matę na miejscu)
– wygodny strój
– w szkole chodzimy bez butów
 
UWAGA! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA – TYLKO 15 OSÓB.
 

 

Drodzy,
Cieszymy, że zdecydowaliście się świętować z nami 15 urodziny szkoły Joga Żoliborz i portalu Joga-Joga. Niestety z przyczyn natury ogólnej przekładamy warsztaty i imprezę – zależy nam na dobrym samopoczuciu wszystkich uczestników. Będziemy informować o nowym terminie. Do trzech razy sztuka 😉
Do zobaczenia na macie
Karolina&Wiktor Morgulec, ekipa Joga-Joga.pl&Joga Żoliborz

15-lecie szkoły Joga Żoliborz
24.10.2020

Serdecznie zapraszamy na obchody 15-lecia szkoły Joga Żoliborz i portalu Joga-joga.pl 

oraz otwarcie nowej szkoły Joga Żoliborz. To dla nas wielkie święto i oczywiście obchodzimy je praktykując jogę! 🙂

24 października (sobota)

Plan dnia:

  • 8.00 – 9.15 – Zdrowy oddech. Metoda Buteyki, Wiktor Morgulec
  • 9.30 – 11.00 –Joga dla początkujących, Wiktor Morgulec
  • 11.30 – 14.00– warsztat jogi funkcjonalnej Katarzyna Enerlich
  • 14.30 – 15.30 – joga kręgosłupa, Janusz Dąbrowski
  • 15.30- 16.30 – joga dla dzieci, Milena Kurowska – mała sala
  • 15.30- 16.30 – joga dla początkujących Marta Rzeczkowska – duża sala
  • 17.00 – start 15 urodziny, poczęstunek, zdjęcia, wspominki, tańce DJ Patrycjusz

Wszystkie warsztaty są bezpłatne, możecie się zapisywać tutaj:

http://www.joga-joga.pl/sondaz.php?id=231

Liczba osób biorących udział w jednych warsztatach jest ograniczona (dorośli – 30 osób; joga dla dzieci-15)

Ćwiczymy na własnych matach.

MIEJSCE:

Joga Żoliborz
ul. Rydygiera 19d, lokal 1313
Warszawa

Twoje emocje w ciele
11.10.2020

Zapraszamy na fantastyczny warsztat z Katarzyną Enerlich „TWOJE EMOCJE W CIELE”.
Warsztat dla zestresowanych, prowadzących siedzący tryb życia i mających wrażenie, że z przepracowania nie mają siły na nic.

11.30 – 12.30 pierwsza część warsztatu to praca z powięzią. By usunąć stres z ciała, oparta na pracy na taśmach anatomicznych. Taśmy anatomiczne to struktura mięśni i powięzi.
12.45 – 13.45 – druga część to wzmacniająca praktyka jogi funkcjonalnej.
14.00 – 15.00 trzecia – nata joga czyli joga tańca. Totalne rozluźnienie i poruszenie, wyzwalanie horomonów szczęścia, zakończone medytacją w ruchu.
15.00-15.30 – medytacja dźwiękoterapeutyczna

Katarzyna Enerlich – polska pisarka i nauczycielka hatha jogi (kurs nauczycielski jogi akademickiej prod kierunkiem prof. Janusza Szopy), miłośniczka jogi dynamicznej. Ma swoją szkołę jogi „Baba Joga” i prowadzi zajęcia w kilku miastach na Warmii i Mazurach. Jest autorką kilkunastu poczytnych powieści z historią Regionu w tle, jak również książek i publikacji o zdrowym stylu życia, odżywianiu i naturalnych kosmetykach. Prowadzi tematyczne warsztaty, podczas których opowiada, jak można żyć zdrowo i wyglądać młodo, nie tracąc na to zbyt wiele czasu i pieniędzy. Spotykając się z Czytelnikami i uczestnikami warsztatów w całej Polsce nie tylko zaraża pasją jogi i uczy zdrowego stylu życia w harmonii z Naturą, ale również inspiruje do czerpania z regionalnego dziedzictwa i lokalnych opowieści.

CO ZYSKASZ BIORĄC UDZIAŁ W  WYDARZENIU?

• możliwość osobistego z wyjątkową pisarką i joginką
• lepsze samopoczucie
• dobry nastrój
• oczyszczenie umysłu z negatywnych emocji
• czas tylko dla Ciebie

CENA:

Do 30 września – 199 zł
Od 30 września – 230 zł

Bilety do kupienia przez: https://jogazoliborz-warszawa.cms.efitness.com.pl/kalendarz-zajec?day=08-10-2020

Proszę kliknąć w kafelek z zajęciami w grafiku 🙂

MIEJSCE:
Szkoła JOGA ŻOLIBORZ,
ul. Rydygiera 19d, Lok 1313

STRÓJ: swobodny, w szkole ćwiczymy bez obuwia